Взаємодія з ДПІ в процесі реорганізації підприємства шляхом виділу

Під реорганізацією підприємства розуміється процес який може включати такі зміни: структуру власників корпоративних прав, організаційно-правової форми, створення на основі одного двох і більше підприємств (підрозділів). В наслідок реорганізації є передача обов’язків, майна, коштів або інших прав правонаступникам. Одним із методів реорганізації є виділ підприємства, під час якого з однієї юридичної особи утворюється ще одна або декілька юридичних осіб, при цьому материнська (реорганізовувана) компанія залишається діючою. Розподіл активів та пасивів між підприємствами відбувається на основі рішення власників підприємства. Перелік майна, прав та обов’язків перерозподіляється між компаніями у формі розподільчого балансу який передається державним органам під час юридичного оформлення реорганізації підприємства шляхом виділення.

Основні податкові моменти які потрібно врахувати: виділеному підприємству не передається податковий борг та відповідальність за порушення податкового законодавства. Але згідно Законодавства під час реорганізації шляхом виділення – материнську компанію чекає позапланова податкова перевірка і якщо податківці виявлять що дана процедура може призвести до непогашення податкових зобов’язань, то податковий орган може запропонувати свій варіант поділу таких. Для того що б процес реорганізації шляхом виділу не затягнувся слід повідомити ДПІ про план реорганізації, а також надати проект передавального балансу.

Угоди з реорганізації юридичних осіб шляхом виділу не є об’єктом обкладення ПДВ і материнська компанія не зобов’язана нараховувати ПДВ-зобов’язання на вартість придбання переданих матеріальних активів і балансову вартість необоротних активів;проводити перерахунок сум податкового кредиту у зв’язку зі зміною частки використання товарів в операціях, суми відшкодування та/або від’ємного значення ПДВ не передаються новому підприємству.

Більш детальна інформація

Відгуки

Більше