Оподаткування ПДФО подарунків отримуваних щомісячно протягом кварталу

Чи виступає податковим агентом компанія, яка під час проведення рекламної акції на постійній основі, надає подарунки кожен місяць протягом кварталу своїм клієнтам?

Відповідно до ПКУ об’єктом оподаткування фізичної особи є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. До оподатковуваних доходів фізичної особи, також відносяться отримані подарунки в негрошовій формі, вразі якщо їх вартість НЕ перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати в розрахунку на місяць. Тобто якщо фізична особа отримала від юридичної особи у 2018 р. подарунок, вартість якого не перевищила 930 грн. (3723 грн (мін. заробітна плата) * 0,25 (25 %) = 930,75 грн), то його вартість не є об’єктом оподаткування ПДФО і військовим збором.

При поданні звітності за формою № 1ДФ сума відображається за ознакою доходу «160» – Вартість призів переможцям тa призерам спортивних змагань. Якщо ж у 2018-му році вартість подарунка перевищує 930,75 грн, тоді вартість такого перевищення оподатковується ПДФО за ставкою 18 % як додаткове благо і сума перевищення відображається у формі N 1ДФ за ознакою доходу “126” “Додаткове благо”. Також даний подарунок підлягає оподаткуванню ВЗ за ставкою 1,5 %.

Отже, якщо під час проведення рекламної акції, клієнт протягом кварталу отримав подарунків на суму 2700,00 грн, але при цьому в місяць сума не перевищувала 930,30 грн., то дані подарунки не є об’єктом оподаткування.

Більш детальна інформація

Відгуки

Більше