Договір як умова зменшення ризиків зовнішньоекономічної діяльності підприємства

Важливим етапом у зовнішньоекономічних відносинах є укладання зовнішньоекономічного договору. Тут треба передбачити чіткість зазначення умов, відповідно до яких буде проводитись співпраця між сторонами договору. Адже, кожна із сторін здійснює обов’язки, керуючись лише положеннями ЗЕД і сторони не зобов’язані виконувати вимоги свого контрагента, виставлені після підписання договору і які відрізняються від погоджених раніше положень договору.

Перш за все, необхідно виділити характерні ознаки зовнішньоекономічного договору (контракту) – це, насамперед, те що сторони керуються законодавством своєї країни та територіально перебувають у різних державах; предметом договору виступає товар, який перетинає кордон; платежі по ЗЕД проводяться у валюті через відповідну установу банку.

Залежно від спрямованості дії договору – виникає необхідність індивідуального опрацювання умов та положень за попередніми домовленостями сторін. Саме для правильного, чіткого та всебічного розроблення договору, необхідна допомога компетентних у даній галузі юристів.

Більш детальна інформація

Відгуки

Більше