Необхідність річного перерахунку податку на додану вартість

Вразі одночасної наявності в процесі ведення господарської діяльності операцій підчас яких виникає податкове зобов’язання по податку на додану вартість та операцій що звільняються від ПДВ, то підприємство має обов’язок провести річний перерахунок по даному податку. У бухгалтера виникає питання: Як зробити річний перерахунок податку на додану вартість?

Якщо у Вас виникла така ситуація, то потрібно обов’язково до закінчення звітного періоду скласти та зареєструвати так названу зведену податкову накладну. Податкова накладна складається на загальну суму у частці сплаченого (нарахованого) ПДВ, яка відповідає його частині використання в неоподатковуваних операціях.

Законодавчо також передбачені винятки, коли перерахунок ПДВ не провадиться, наприклад, при здійсненні реорганізації юридичної особи, ввезення та постачання на територію України товарів (послуг) у рамках міжнародної технічної допомоги; постачання товарів платником ПДВ-боржником для погашення заборгованості перед кредиторами згідно з планом реструктуризації та ін.

Результати здійснених перерахунків (“зведеної” податкової накладної) з податку на додану вартість необхідно відобразити у податковій декларації за останній податковий період року.

Більш детальна інформація

Відгуки

Більше