Надання юридичною особою безвідсоткової поворотної фінансової допомоги ФОПу: порядок, умови, особливості оподаткування

Порядок надання поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД) регулюється перш за все цивільним законодавством України. За природою ПФД відноситься до позики. При наданні ПФД обов’язково укладається письмовий (за бажанням – письмовий нотаріальний) договір. Розмір ПФД законодавчо не обмежується, головне, щоб валютою позики була гривня. Яка ціль надання ПФД у договорі можна не прописувати. Обов’язково, для компаній, які не є фінансовими, вказувати, що позика безоплатна та безвідсоткова. Договір ПФД вважається укладеним з моменту передачі коштів. Повернення позики фіксується з моменту зарахування коштів на банківський рахунок.

З точки зору податківців, податок на додану вартість до операції з ПФД не нараховується. Доходів та витрат операція з ПФД не породжує. Важливо лише отримувачу ПФД, який є спрощенцем, пам’ятати, що якщо ПФД він не поверне протягом 12 місяців з дня отримання, її необхідно буде включити до складу свого доходу. Дату отримання ПФД, у зв’язку з особливостями ведення бухгалтерського обліку ФОП, можна зафіксувати лише шляхом перерахування позики на рахунок підприємця.

Тож, при укладенні договорів безвідсоткової поворотної фінансової допомоги важливо врахувати особливості бухгалтерського обліку компаній та ФОП.

Більш детальна інформація

Відгуки

Більше