Управління багатоквартирним будинком: управитель (ЖЕК) чи ОСББ?

Перша відмінність ОСББ від компанії управителя це різна мета їх діяльності. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку може мати статус неприбутковості. А управитель, натомість, завжди діє з метою отримання прибутку. Різниця в меті діяльності тим чим іншим чином впливає на вартість послуги. Управитель – це фактично обрана на свій страх та ризик компанія, у якої головна зацікавленість – отримання винагороди за договором.

Наступною відмінністю є форма регламентації відносин між мешканцями будинку та надавачем послуги. Так, ОСББ у своїй діяльності керується статутом, а з управителем укладається договір. Тобто форма взаємодії співвласників і ОСББ пряма, кожний співвласник є членом ОСББ і його голос враховується при прийнятті управлінських рішень. Управитель приймає рішення у межах повноважень наданих йому договором, тому можливе звуження права співвласника впливати на прийняття більш ефективних та вигідних рішень.

Незалежно від того, яку форму управління багатоквартирним будинком виберуть його мешканці, первинний суб’єкт управління – співвласники. Тобто головне не форма управління багатоквартирним будинком, а правильна побудова відносин як із ОСББ, так із з Управителем.

Отже, можна зробити такі висновки: якщо в будинку проживають соціально активні мешканці, які уміють самоорганізуватись, то скоріш за все оптимальним вибором буде ОСББ. У випадку коли в людей, що проживають в одному будинку нема бажання або можливості займатись поточними проблеми, то краще ці обов’язки передоручити компанії для якої це є профільний бізнес.

Більш детальна інформація

Відгуки

Більше